Jak podnieść wydajność i koncentrację pracowników, czyli woda do firmy

Jak podnieść wydajność i koncentrację pracowników, czyli woda do firmy
Woda do firmy wpływa nie tylko na komfort pracodawcy, ale również na jakość wykonywania obowiązków przez pracowników. Zoptymalizowanie kosztów to jedynie niewielki zakres zalet, jakie daje dostawa wody do firm.

Zapewnienie pracownikom bezproblemowego dostępu do wody jest obowiązkiem pracodawcy, wynikającym z rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku  w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W paragrafie 112 czytamy: "Pracodawca jest obowiązany zapewnić wszystkim pracownikom wodę zdatną do picia lub inne napoje, a pracownikom zatrudnionym stale lub okresowo w warunkach szczególnie uciążliwych zapewnić oprócz wody, inne napoje". Dodatkowo uregulowana została również kwestia miejsca skąd zatrudnieni pracownicy mogą czerpać wodę do picia - odległość nie powinna być większa niż 75 metrów od stanowiska pracy.

Mimo że dostarczenie pracownikom wody zdatnej do picia jest dla pracodawców obowiązkowe, to zapewnienie świeżej i czystej wody pozytywnie wpływa na wiele elementów w funkcjonowaniu firm i przedsiębiorstw. Mowa nie tylko o zaspokojeniu podstawowej potrzeby fizjologicznej, ale nawet o kilkuprocentowym zwiększeniu kreatywności pracowników. Co więc, z punktu widzenia przedsiębiorcy, może dać dostawa wody do firm?

Wydajność i koncentracja

W prozdrowotnych zaleceniach od każdej osoby, która w mniejszym lub większym stopniu zajmuje się zdrowiem, zawodowo lub nawet hobbystycznie, podkreślone zostanie ogromne znaczenie picia odpowiedniej ilości wody. Lekarze, dietetycy czy trenerzy personalni od zawsze nakłaniają nas do wypijania minimum półtora litra czystej wody. Zdrowotne właściwości niezbędnego do życia napoju bezpośrednio przekładają się na jakość pracy w firmie. Dzięki regularnym dostawom wody do firm oraz niczym nieutrudnionemu dostępowi do dystrybutora pracownicy wykonują swoje obowiązki lepiej pod względem kreatywnym i znacznie wydajniej.

Już niewielkie odwodnienie organizmu, na poziomie jednego czy dwóch procentów, może spowodować znaczny spadek koncentracji. Utrudnione utrzymanie uwagi sprawia, że kreatywne podejście do obowiązków staje się nie tyle trudne, co po prostu niemożliwe. Zapewnienie swoim pracownikom wody może rozwiązać ten problem.

Tanie rozwiązanie

Woda do firmy oraz jej odpowiedzialna dostawa to nie tylko sposób na podniesienie wydajności i jakości pracy, ale również optymalizacja kosztów związanych z realizacją obowiązku zawartego we wspomnianym rozporządzeniu. W długofalowym planie zakup zgrzewek wody dla pracowników jest droższym rozwiązaniem aniżeli zdecydowanie się na kupno dystrybutora lub ich większej liczby. Regularna dostawa wody do firmy jest więc dla pracodawców tańszą opcją podniesienia wydajności pracowników.

Dodatkowo na dzisiejszym rynku dostępnych jest wiele ofert. Firmy oferujące dostawę wody do firm czy dystrybutory proponują skorzystanie ze swoich usług w formie pakietów dostosowanych do wielkości firmy. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by pracodawca mógł w łatwy zoptymalizować koszty dostaw wody, niezależnie od liczby zatrudnionych pracowników.

Systematyczna dostawa wody do firm jest więc niezwykle ważna dla odpowiedniego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zapewnienie pracodawcom wody z dystrybutora poprawia ogólną jakość pracy, w tym wydajność i kreatywność pracowników. Dodatkowo pracodawca nie ma wówczas obowiązku utylizacji pustych, plastikowych butelek po wodzie, co również wiąże się z zaoszczędzeniem czasu i pieniędzy.
2 Responses

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *